A következő címkéjű bejegyzések mutatása: Menekülés a Földről. Összes bejegyzés megjelenítése
A következő címkéjű bejegyzések mutatása: Menekülés a Földről. Összes bejegyzés megjelenítése
2015. június 24. | By: Ladybird

Juhász István - Menekülés a Földről

Hű, sok mindenre számítottam, de arra nem, amit ettől a könyvtől kaptam. Valami a The 100 sorozathoz hasonló dolog ugrott be elsőként a címről és a fülszövegről, és bár nagyon szeretem azt a sorozatot, cseppet sem bántam, hogy nem azt kaptam. Helyette egy fantasztikus disztópiát tárt elém az író, egy jövőbeli Magyarországgal  ha még egyáltalán lehet annak nevezni , és rengeteg akciót. A magyar palettán mindenképpen üdítő színfolt. Izgalmas, pörgős, magával ragadó. Kivételes történet.




Juhász István - Menekülés a Földről


A világ elpusztult, a Föld halott. Az emberiség maradéka a fénytől elzárva, egy földalatti kolónián várja a teremtők eljöttét, hogy elhozzák számukra a felemelkedést. A mindenható egyház a Főpap vezetésével harcot vív a lázadókkal, akik terrorakcióikkal veszélyeztetik a kolónia felemelkedését. Ervin, az egyszerű munkás, olyan felfedezést tesz, mellyel önmagát, és szerelmét is veszélybe sodorhatja. Hirtelen megfordulni látszik a világ és már semmi nem annak tűnik, ami volt. De mit fog tenni? Vajon kik az emberiség valódi ellenségei? Mi történt a Földdel? Mit tervez a Főpap? Kik azok a teremtők és mikor jönnek el? Vagy talán már itt is vannak? Egy könyv egy lehetséges jövőről, a manipulációról, a fanatizmusról, a hataloméhségről, és az ezzel szembeszálló bátorságról, hitről és szerelemről.